SRN5030HA-2R2Y
DigiKey Part Number
118-SRN5030HA-2R2YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN5030HA-2R2YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN5030HA-2R2YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN5030HA-2R2Y
Description
FIXED IND 2.2UH 3.7A 33 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.7 A 33mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Series
Q @ Freq
14 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
57MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.9A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)