SRN5020TA-3R3M
DigiKey Part Number
SRN5020TA-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN5020TA-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN5020TA-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN5020TA-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 2.8A 43 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.8 A 43mOhm Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
43mOhm
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
75MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A