SRN5020TA-150M
DigiKey Part Number
SRN5020TA-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN5020TA-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN5020TA-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN5020TA-150M
Description
FIXED IND 15UH 1.25A 165 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.25 A 165mOhm Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
165mOhm
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.3A