SRN3030HA-470M
DigiKey Part Number
118-SRN3030HA-470MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3030HA-470MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3030HA-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3030HA-470M
Description
FIXED IND 47UH 350MA 2.05 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 350 mA 2.05Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.05Ohm Max
Series
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
10MHz
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
750mA
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)