SRN3015-470M
DigiKey Part Number
SRN3015-470MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN3015-470MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN3015-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3015-470M
Description
FIXED IND 47UH 400MA 1.406 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 1.406Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SRN3015-470M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.406Ohm Max
Series
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
18MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
380mA