SRF7035A-301Y
DigiKey Part Number
118-SRF7035A-301YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF7035A-301YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF7035A-301YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF7035A-301Y
Description
CMC 4UH 5A 2LN 300OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 J-Lead
Inductance @ Frequency
4 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
5A