SRF1306-251Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1306-251Y |
Description | CMC 250UH 600MA 2LN 600 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 250 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 1 MHz 600mA DCR 150mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF1306-251Y Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.238" (6.05mm) |
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 1 MHz | Package / Case 8-SMD, Gull Wing |
Inductance @ Frequency 250 µH @ 100 kHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 600mA |