SM91502ALE
DigiKey Part Number
SM91502ALETR-ND - Tape & Reel (TR)
SM91502ALECT-ND - Cut Tape (CT)
SM91502ALEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM91502ALE
Description
BMS XFORMER 1-CH 1000V AECQ +125
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150µH Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM91502ALE Models
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Bourns Inc.
Size / Dimension
0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm)
Series
Height - Seated (Max)
0.225" (5.72mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Inductance
150µH