SM51625EL
DigiKey Part Number
118-SM51625ELTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SM51625ELCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SM51625ELDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM51625EL
Description
XFRMR LAN POE+ 1.2A 24SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10µH LAN Pulse Transformer 1:1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM51625EL Models
Category
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Manufacturer
Bourns Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.691" L x 0.480" W (17.55mm x 12.20mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.246" (6.25mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Transformer Type
LAN
Base Product Number
Inductance
10µH