GMOV-20D321K
DigiKey Part Number
GMOV-20D321K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMOV-20D321K
Description
VARISTOR 10KA DISC 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMOV-20D321K Models
Category
Current - Surge
10 kA
Manufacturer
Bourns Inc.
Energy
360J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
4 pF @ 1 MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
320 V
Mounting Type
Through Hole
Maximum DC Volts
415 V
Package / Case
Disc 20mm