CW252016-33NK | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CW252016-33NK |
Description | FIXED IND 33NH 600MA 160 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 160mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CW252016-33NK Models |
Category | DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 60 @ 350MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |