CW252016-33NG
DigiKey Part Number
118-CW252016-33NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CW252016-33NGCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CW252016-33NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW252016-33NG
Description
FIXED IND 33NH 600MA 160 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 160mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW252016-33NG Models
Category
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 350MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)