CR1206-JW-363ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 14,054
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 14,807
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
36 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR1206-JW-363ELF
DigiKey Part Number
CR1206-JW-363ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR1206-JW-363ELF
Description
RES SMD 36K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR1206-JW-363ELF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)