CR1206-JW-105GLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 29,009
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 9,634
Datasheet
Direct
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR1206-JW-105GLF
DigiKey Part Number
CR1206-JW-105GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR1206-JW-105GLF
Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR1206-JW-105GLF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)