CR0402-FX-14R3GLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
14.3 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
CR0402-FX-14R3GLF
DigiKey Part Number
CR0402-FX-14R3GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0402-FX-14R3GLF
Description
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR0402-FX-14R3GLF Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)