CMH322522-680KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Bourns Inc.
In Stock: 7,665
Datasheet
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 1,895
Datasheet
Similar
Abracon LLC
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 50 mA 9Ohm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-680KL
DigiKey Part Number
CMH322522-680KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-680KL
Description
FIXED IND 68UH 50MA 9 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMH322522-680KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
9Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)