CMH322522-470KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Bourns Inc.
In Stock: 14,780
Datasheet
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 60 mA 7Ohm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-470KL
DigiKey Part Number
118-CMH322522-470KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CMH322522-470KLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CMH322522-470KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-470KL
Description
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMH322522-470KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)