CMH322522-3R9KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
3.9 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 1.3Ohm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-3R9KL
DigiKey Part Number
CMH322522-3R9KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-3R9KL
Description
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.3 OHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMH322522-3R9KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)