CMH322522-121KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
120 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 mA 11Ohm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-121KL
DigiKey Part Number
CMH322522-121KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-121KL
Description
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMH322522-121KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
11Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
9MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)