CMH322522-10NML is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
10 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 130mOhm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-10NML
DigiKey Part Number
CMH322522-10NML-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-10NML
Description
FIXED IND 10NH 450MA 130 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMH322522-10NML Models
Category
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)