CMH322522-100KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Bourns Inc.
In Stock: 10,609
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 4,594
Datasheet
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 2.1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-100KL
DigiKey Part Number
118-CMH322522-100KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CMH322522-100KLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CMH322522-100KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-100KL
Description
FIXED IND 10UH 150MA 2.1 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMH322522-100KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
28MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)