CM322522-4R7KL
DigiKey Part Number
CM322522-4R7KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM322522-4R7KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM322522-4R7KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-4R7KL
Description
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5 OHM
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 165 mA 1.5Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CM322522-4R7KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)