CM322522-1R2JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 5,280
Datasheet
1.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 215 mA 750mOhm Max Nonstandard
CM322522-1R2JL
DigiKey Part Number
CM322522-1R2JL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-1R2JL
Description
FIXED IND 1.2UH 215MA 750 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-1R2JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
750mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)