CM322522-151KL
DigiKey Part Number
118-CM322522-151KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM322522-151KLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM322522-151KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-151KL
Description
FIXED IND 150UH 50MA 15 OHM SMD
Detailed Description
150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 50 mA 15Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CM322522-151KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
15Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)