CM322522-100JL
DigiKey Part Number
118-CM322522-100JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM322522-100JLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM322522-100JLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-100JL
Description
FIXED IND 10UH 140MA 2.1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 2.1Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-100JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
36MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)