CI160808-39NJ
DigiKey Part Number
CI160808-39NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CI160808-39NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CI160808-39NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CI160808-39NJ
Description
FIXED IND 39NH 300MA 700 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CI160808-39NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)