CDSOD323-T24S
DigiKey Part Number
CDSOD323-T24STR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T24SCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T24SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T24S
Description
TVS DIODE 24VWM 49VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49V (Typ) Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDSOD323-T24S Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
Capacitance @ Frequency
88pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)