CDSOD323-T12L
DigiKey Part Number
CDSOD323-T12LTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T12LCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T12LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T12L
Description
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28.6V (Typ) Clamp 11A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
350W
Applications
HDMI, USB OTG
Capacitance @ Frequency
1pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
28.6V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11A (8/20µs)