CD214C-T45ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 7,124
Littelfuse Inc.
In Stock: 4,746
MCC (Micro Commercial Components)
72.7V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214C-T45ALF
DigiKey Part Number
CD214C-T45ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214C-T45ALF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214C-T45ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V