CC453232-220KL
DigiKey Part Number
CC453232-220KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CC453232-220KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CC453232-220KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC453232-220KL
Description
FIXED IND 22UH 370MA 900 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 900mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC453232-220KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
18MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)