CAY17-104JALF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 47,545
Datasheet
Upgrade
CTS Resistor Products
In Stock: 27,196
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
CAY17-104JALF
DigiKey Part Number
CAY17-104JALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CAY17-104JALFCT-ND - Cut Tape (CT)
CAY17-104JALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY17-104JALF
Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CAY17-104JALF Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
100k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)