CAY16-1000F4LF
DigiKey Part Number
118-CAY16-1000F4LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CAY16-1000F4LFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CAY16-1000F4LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY16-1000F4LF
Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Detailed Description
100 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
CAY16-1000F4LF Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
100
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)