9250A-223-TR-RC
DigiKey Part Number
118-9250A-223-TR-RCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9250A-223-TR-RC
Description
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 290 mA 960mOhm Max Axial
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
960mOhm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 2.5MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
41MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Axial
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Current - Saturation (Isat)
220mA