4605X-101-222LF
DigiKey Part Number
4605X-101-222LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4605X-101-222LF
Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 5SIP
Detailed Description
2.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 5-SIP
EDA/CAD Models
4605X-101-222LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
5-SIP
Supplier Device Package
5-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Size / Dimension
0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)