3386U-1-103RLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 10,161
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 591
Datasheet
In Stock: 117
In Stock: 2,422
In Stock: 41
Vishay Spectrol
In Stock: 20
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3386U-1-103RLF
DigiKey Part Number
3386U-1-103RLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386U-1-103RLF
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3386U-1-103RLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%