3386H-DF6-103LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 200
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 780
In Stock: 129
In Stock: 147
In Stock: 58
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3386H-DF6-103LF
DigiKey Part Number
3386H-DF6-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386H-DF6-103LF
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%