3362M-1-104RLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sfernice
In Stock: 0
Datasheet
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
3362M-1-104RLF
DigiKey Part Number
3362M-1-104RLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3362M-1-104RLF
Description
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3362M-1-104RLF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%