3329P-DK9-201 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 3,704
Datasheet
200 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329P-DK9-201
DigiKey Part Number
3329P-DK9-201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329P-DK9-201
Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
3329P-DK9-201 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%