3329P-1-204LF
DigiKey Part Number
118-3329P-1-204LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329P-1-204LF
Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
200 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3329P-1-204LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%