3329H-99-504LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 86
Datasheet
In Stock: 188
In Stock: 122
In Stock: 0
In Stock: 346
TT Electronics/BI
TT Electronics/BI
500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329H-99-504LF
DigiKey Part Number
3329H-99-504LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329H-99-504LF
Description
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%