3313S-1-103E
DigiKey Part Number
3313S-103ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3313S-103ECT-ND - Cut Tape (CT)
3313S-103EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3313S-1-103E
Description
TRIMMER 10K OHM 0.125W J LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3313S-1-103E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
10 kOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.142" x 0.159" Face (3.61mm x 4.05mm)
Tolerance
±20%