3299W-1-104LF
DigiKey Part Number
3299W-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3299W-1-104LF
Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3299W-1-104LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Tube
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.240" Face (9.53mm x 6.10mm)
Tolerance
±10%