3269X-1-224LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
220 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
3269X-1-224LF
DigiKey Part Number
3269X-1-224LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269X-1-224LF
Description
TRIMMER 220K OHM 0.25W GW SIDE
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3269X-1-224LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Resistance
220 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%