3269P-ES2-101 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 52
In Stock: 166
100 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
3269P-ES2-101
DigiKey Part Number
3269P-ES2-101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269P-ES2-101
Description
TRIMMER 100 OHM 0.25W GW SIDE
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%