3262P-1-204LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 564
Datasheet
200 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
3262P-1-204LF
DigiKey Part Number
3262P-204LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3262P-1-204LF
Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN
Detailed Description
EDA/CAD Models
3262P-1-204LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.185" Face (6.35mm x 4.70mm)
Tolerance
±10%