1.5SMC220CA is out of stock and can be placed on backorder.
YAGEO
In Stock: 500
Datasheet
328V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC220CA
DigiKey Part Number
1.5SMC220CABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC220CABBCT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC220CABBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC220CA
Description
TVS DIODE 185VWM 328VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1.5SMC220CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
185V
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V