SZR4-10.00-F5PD54
DigiKey Part Number
492-SZR4-10.00-F5PD54-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZR4-10.00-F5PD54
Description
LIGHT PIPE FLEXIBLE 10" 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Diffused Flexible 10" (254mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 10" (254mm)
Series
Mounting Type
Board/Panel Mount, Press Fit
Packaging
Bulk
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Lens Size
5.08mm