SZ1-10.00-A220-F4P
DigiKey Part Number
492-SZ1-10.00-A220-F4P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1-10.00-A220-F4P
Description
FLEXIBLE LIGHT PIPE, ZERO LIGHT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Amber Flexible 10" (254.0mm) Panel Mount, Press Fit
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 10" (254.0mm)
Series
Mounting Type
Panel Mount, Press Fit
Packaging
Bag
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Lens Size
4.20mm