GP3000S30-0.100-02-0816-NA
DigiKey Part Number
BER382-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP3000S30-0.100-02-0816-NA
Description
THERM PAD 406.4X203.2MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Material
Silicone Elastomer
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Blue
Part Status
Active
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
406.40mm x 203.20mm
Storage/Refrigeration Temperature
95°F (35°C) or Below
Thickness
0.100" (2.54mm)