VQA3S-S24-D15-S
DigiKey Part Number
179-VQA3S-S24-D15-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VQA3S-S24-D15-S
Description
DC-DC ISOLATED, 2.25 W, 21.6~26.
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -4V 120mA, 120mA 21.6V - 26.4V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VQA3S-S24-D15-S Models
Category
Current - Output (Max)
120mA, 120mA
Mfr
Voltage - Isolation
5.6 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Part Status
Not For New Designs
Efficiency
82%
Type
Isolated Module
Mounting Type
Through Hole
Number of Outputs
2
Package / Case
7-SIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min)
21.6V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Voltage - Input (Max)
26.4V